Idėjos užuomazgos ir vystymasis

Neslėpsiu – kaupdama sodininkės mėgėjos patirtį, vis nusipirkdavau atsitiktinį patikusį augalą ar kitą mažosios sodo architektūros elementą (pavyzdžiui, gražų suoliuką ar sodo skulptūrą), kuriam nepavykdavo, kaip vėliau paaiškėdavo, surasti tinkamos vietos sode dėl specifinių augalo ar kito elemento ypatumų. Todėl tekdavo ne kartą persodinti augalus į kitas sodo vietas ar perkelti mažosios sodo architektūros elementus į kitas funkcines zonas, o kartais – visai atsisakyti neplanuotai įsigyto augalo ar kito sodo elemento. Dėl šių priežasčių tekdavo patirti ir nemažų laiko, fizinės energijos, finansinių nuostolių, nes spontaniškai įsigytus pirkinius tekdavo atiduoti kitiems sodininkams ar galvoti, kur ir kaip juos panaudoti.

Bendraudama su kitais sodininkais mėgėjais sužinojau, kad didžioji jų dauguma susiduria su panašiomis problemomis kasmet. Kadangi sodo dizaino kūrimas ar atnaujinimas yra nuolatinis procesas, todėl kasmet tūkstančiai sodininkų mėgėjų įsigyja jiems patikusius augalus ar kitus elementus, tačiau juos pritaikę savo sode dažnai būna nepatenkinti rezultatais. Manau, kad didžiąja dalimi taip atsitinka dėl to, kad neturint vizualinio erdvinio matymo (o toks matymas yra įgimtas arba tik didelėmis pastangomis išlavintas), labai sunku nuspėti, kaip atrodys vienas ar kitas augalas tam tikroje augalų grupėje ar kitoje sklypo vietoje.

Norėdama rasti išeitį kaip spręsti šias problemas, sukūriau sodo dizaino (programą) kompiuterinį žaidimą VisioGarden3D, su kuriuo galima simuliuoti daugybę aplinkos kūrimo ar apželdinimo projektų, atspindinčių tikrojo, realaus pasaulio (sodo, kiemo, parko) vaizdus, juos pamatyti kompiuterio ekrane, išsirinkti labiausiai patikusį projektą ir jį įgyvendinti.

Esu įsitikinusi, kad pasitelkiant šį įrankį galima spręsti ne tik sodininkų mėgėjų problemas, bet ir prasmingai praleisti laisvalaikį, lavinti kūrybiškumą bei loginį mąstymą, susipažinti su aplinkos planavimo bei apželdinimo pradmenimis, sukurti ne vieną unikalų projektą, kuris prisidėtų prie atsakingo vartojimo bei žaliosios aplinkos kūrimo principų.