VisioGarden 3D – tai sodo dizaino programa – kompiuterinis/ simuliacinis žaidimas, sudarantis galimybę kurti savo svajonių sodą kompiuterio ekrane ir nukeliantis į trimatę erdvę, kur atsidursite tarytumei lauke ir kur galėsite dar „pasivaikščioti“ savam sode, „pritūpti“ prie gėlių darželyje ar „paskrajoti“ it tas paukštis po visą „kaimelį“ bei pamatyti ar pamatuoti kiekvieną Jūsų „pasodintą“ medį, gėlę, takelį ar namelį.
Programa sukurta Lietuvoje, skirta sodininkams mėgėjams, kurie nori patys būti savo svajonių sodo dizaineriais ir architektais ir susikurti stilingo sodo viziją, ją pamatyti ir/ar įgyvendinti.

Su VisioGarden3D programa nebus sunku „pasimatuoti“ sklypą, susiplanuoti funkcines zonas ir jų išdėstymą, „įrengti“ gėlyną, sodą, daržą ar takelius, o gal ir tvorą „užsitverti“ bei pamatyti kur gėlynui reikalingą saulę užstoja namas ar pergolė arba gal dar ir šiltnamį reikėtų „pastatyti“ pietinėje, o ne šiaurinėje namo pusėje?
Visa tai ir dar daugiau programos valdymo funkcijų (pasirenkamos augalų charakteristikos, dirvožemio tipai, objektų kainos, sudaromas sukurto projekto biudžetas, dešimties projektų išsaugojimas su galimybe „sugrįžti“ ten pat ir tęsti nebaigtus kurti projektus arba po savaitėlės dar juose kažką pakeisti?) padės išvengti apželdinimo planavimo klaidų, apžvelgti augalus, įvertinti suplanuotos erdvės dydį, funkcinių zonų išsidėstymą, mažosios sodo architektūros elementų reikšmę, saulės apšvietimo naudą ir kita.
Tokiu būdu sodininkai mėgėjai galės ne tik išvengti apželdinimo planavimo klaidų, bet ir sutaupyti neperkant brangių, ir gal nereikalingų augalų ar kitų sodo elementų.

Lietuvoje sukurtos VisioGarden3D programos kūrimas užtruko ilgiau nei vienerius metus, ji ir toliau vis tobulinama – vis kuriamos papildomos programos valdymo funkcijos, biblioteka papildoma naujais modeliais ir kt.

P.S.

VisioGarden3D programos licencijos A kaina – 25Eur/ 2880 val.

Palyginimui:

Aplinkos, želdynų dizaino kursai – 90Eur/ 8 ak. val.

Profesionalų parengtas projektas – nuo 300-400 Eur

Profesionali programinė įranga – nuo 300 iki kelių tūkstančių  eurų visam laikui. Dažniausiai už nedidelę kainą siūlomas bazinis paketas, o papildomi paketai ir programos atnaujinimai kainuoja papildomai.

Panašūs internetiniai projektai, neturintys lietuviškų vartotojo sąsajų ir skirti planuoti aplinką tik su 3D vizualizacijomis – kainuoja nuo 25 Eur, tačiau šie produktai nesiūlo „kompiuterinio žaidimo“ formato, todėl ir „pasivaikščioti“ sode, aprėpti kiekvieną sodo kampelį, apžvelgti sklypą iš paukščio skrydžio perspektyvos, „pasimatuoti“ funkcines zonas, pasižvalgyti po gėlyną ir kurti begalę stilingo sodo vizijų galėsite tik su VisioGarden3D programa.